Home Artikelen

Powerpoints laten maken in India

ICT/nieuwe media in de klas | vrijdag 12 november 2010, 06:11
Screen shot 2010 11 10 at 11.05.07 PM

Powerpoint: wie is er niet groot mee geworden? Zelf heb ik er dagelijks mee te maken en u waarschijnlijk wekelijks. Een makkelijk programma van Microsoft waarmee je op een gemakkelijke en overzichtelijke manier presentaties kunt maken.

 

 

 

 

Apple heeft natuurlijk weer een betere variant; de zogenaamde Keynote, waarin je makkelijker met video kunt spelen. Het lastige blijft wel dat je het niet met iedereen kan delen. En dat niet iedereen  het programma heeft en dus ook geen correcties kan uitvoeren. Voor alle Apple-gebruikers is er wel een geruststelling. Vanaf volgende week is de nieuwste versie van Microsoft’s Powerpoint beschikbaar; versie 2011.

De presentaties worden almaar beter en mooier. Beelden zijn makkelijker van het internet af te plukken. Op sites zoals bijvoorbeeld Flickr kun je bijzondere en mooie kiekjes vinden. Mag eigenlijk niet, maar internet is de open source. En als je het alleen in de klas gebruikt is het sowieso geen probleem. Maar het is ook aan te raden om beeldmateriaal van fotografen te gebruiken. Kijk bijvoorbeeld op sites als Fwaphoto. Hier kun je per dag één bijzondere foto vinden van een fotograaf, meer werk kun je dan natuurlijk weer googelen.

De betere presentaties – niet alleen qua design, maar vooral ook qua onderwerpen – kunt u vinden op Slideshare. Hier vindt u ook interessante presentaties zoals die van Jeroen Vreugdenhil over Go100 van drie weken geleden, over de methode Chinees van Malmberg. Belangrijk voor het zoeken: klik op 'search options' en kies daar de laatste presentaties op week, maand of jaar. Hier vindt u ook presentaties van scholen, uw mededocenten en natuurlijk commerciële educatieve bedrijven. Ook wij staan nog ergens vermeld in een presentatie 'MBO Raad' van twee maanden geleden, waar een screen van onze site staat met de tekst 'Wie van u is lid?'

Van ons eigen bedrijf plaats ik ook weleens een presentatie, zoals die over Iran. In mooie presentaties gaan behoorlijk wat uren zitten. David Byrne – de zanger van voorheen de Talking Heads – heeft al eens een boek gemaakt met mooie platen op basis van Powerpoint: Envisioning Emotional Epistemological Information.

Maar het kan nog makkelijker. Gisteren hoorde ik van een wel heel bijzondere site: Pptsalon. Via welke je je Powerpoint-presentatie kunt laten maken in India. Je stuurt je presentatie op en dezelfde nacht wordt hij verwerkt. Met de juiste beelden, in de juiste layout en vooral: met de juiste inhoud. Alhoewel je soms nog wel even wat recht moet zetten. Althans, dat zeggen klanten van mij die er veelvuldig gebruik van maken.

Dus als u binnenkort weer eens een presentatie gaat maken, gebruik dan wat meer bijzondere beelden, een ander lettertype en… veel inspiratie.

Stuur dit artikel door | 11354 keer gelezen

img img img img

Geef uw reactie REACTIES (2 totaal) Alle reacties...

Vivianne - Welja...

Verbaasde lezer - Zo, nu maar hopen dat iemand snel een site "onderwijssalon" start? Even inloggen en daar verschijnt een goedkope leraar (i.p.v. India misschien Zuid Afrika?). Nadat deze zijn Nederlands heeft opgehaald is hij heel goed in staat om de les online te geven. Scheelt een hoop geld, al die leraren ontslaan!

REAGEER

scherm groot

Widget Title

LAATSTE 3 REACTIES

Sandra Oosterveen - Wij proberen op school de vaardigheden te combineren. Een opdracht bij een boek is meteen... 
Lees verder  arrow

george - Enkele aardige ideeën, maar té grappig geschreven waardoor toon voor mij minder draaglijk is geworden.... 
Lees verder  arrow

Han Grosfeld - Hallo Ed,, ik ben het niet eens dat er geen onderwijskundig conept zou zijn voor... 
Lees verder  arrow

Widget Title

MEEST GELEZEN ARTIKELEN
iPad in de klas: een case study
Sinds de komst van de iPad in 2010 zijn steeds meer scholen geïnteresseerd in het gebruik van
Lees verder arrow
Infographics in het onderwijs
Infographics zijn een aantrekkelijke manier om informatie te presenteren. Voor u als docent, maar oo
Lees verder arrow
Een jaar lang niet vergaderen, en andere ideeën
Enige tijd geleden las ik dit artikel van Daryll Yong, een professor in wiskunde die voor zijn sabb
Lees verder arrow

Widget Title

STEM MEE Bekijk resultaat img
Merkt u op school veel van de groeiende digitale kloof tussen leerlingen en docenten?
Ja
Nee
Een beetje
Merkt u op school veel van de groeiende digitale kloof tussen leerlingen en docenten?
Ja
 
43%
Nee
 
27%
Een beetje
 
30%

Widget Title

VIDEO VAN DE WEEK

In dit nieuwe docudrama van de NTR volgen we Peter Hoefnagels en zijn 4 vmbo klas. De ene leerling loopt met hem weg, de andere leerling zit liever achterin zijn klas. In de docentenkamer is zijn manier van lesgeven geregeld voer voor discussie. Elke zondag, 18.50 uur, Ned 2.