Home » Materiaal 12+ » Jongeren met messen

Jongeren met messen

Vraag vooraf

Ken jij een jongere die een wapen heeft? Zo ja, wat vind jij daarvan?

Bekijk de video

Politie maakt zich zorgen over jongeren met messen

Vragen bij de video

  1. Waarom maakt de politie zich nu meer zorgen over jongeren die met messen rondlopen dan eerst? Geef twee redenen.
  2. Wat gebeurt er met jongeren die door de politie worden betrapt met wapens?
  3. Vind jij deze straffen passend? Leg je antwoord uit.
  4. Wat kenmerkt de jongeren die bij steekincidenten betrokken zijn volgens jongerenwerker Fabian?
  5. Welke invloed hebben raps op jongeren volgens Fabian?
  6. Denk jij ook dat gewelddadige videoclips van invloed kunnen zijn op jongeren? Leg je antwoord uit.

Aan de slag

  1. In Amsterdam werd begin dit jaar een elfjarige jongen opgepakt voor een straatroof met een mes. De jongen is te jong om strafrechtelijk vervolgd te kunnen worden. Wat vind jij hiervan? Wat zou een passende maatregel kunnen zijn voor deze jongen? Voer een klassikaal gesprek over bovenstaande vragen.
  2. Volgens sommige mensen draagt een bepaald rapgenre met dreigende videoclips en agressieve straattaal bij aan het toenemende geweld onder jongeren. Schrijf een e-mail aan de Nederlandse afdeling van YouTube waarin je oproept om de gevaarlijke videoclips te verwijderen van de website. Geef minstens twee argumenten voor jouw oproep.

Downloads

WK3_Jongeren met messen_antwoorden

Andere Lesopener Nederlands

Groep jongeren speelt toneel

Theatervoorstellingen op school

Sinds de coronapandemie is het voor theatermakers steeds moeilijker geworden om op scholen voorstellingen te maken over maatschappelijke onderwerpen. Ze krijgen er minder ruimte voor en worden regelmatig geconfronteerd met ongewenst gedrag.

Bekijk
Boek hedendaags Nederlands

Een kwarteeuw aan taal

De eerste 25 jaar van deze eeuw zitten erop. Genootschap Onze Taal maakte de balans op en ontdekte dat niet alleen de taal veranderd is, maar ook de manier waarop we ernaar kijken.

Bekijk
Fanfiction in blokjes

Fanfictie

Wetenschapper Welmoed Wagenaar doet onderzoek naar een bijzondere soort verhalen: fanfictie. Binnen fanfictie ontmoeten personages uit verschillende verhalen of werelden elkaar. Stel je eens voor wat er zou gebeuren als Mark Rutte op Zweinstein had gezeten. Dagelijks verschijnen tienduizenden nieuwe verhalen online.

Bekijk
Liefde voor poëzie

Poëzie

“Poëzie kan een manier worden om anders naar elkaar te luisteren”, zegt Ellen Deckwitz op NPO Radio 1. In haar column legt ze uit wat ze daarmee bedoelt.

Bekijk

Onbeperkt toegang
met je OvM account

Met het OvM account krijg je als onderwijsprofessional toegang tot meer artikelen en regel je welke informatie je wilt ontvangen. Bijvoorbeeld de nieuwsbrief of Juf & Meester.