Er is een nieuwe film in Frankrijk, Natacha (presque) hôtesse de l’air. De film is een actiekomedie en is gebaseerd op een Belgisch stripverhaal van Gos en François Walthéry. De film speelt in de jaren 1970 en gaat over Natacha die graag stewardess wil worden, in plaats van dat ze als huisvrouw thuisblijft, wat in die tijd gebruikelijker is. Net als dat allemaal lijkt te gaan lukken, komt ze in een spannend avontuur terecht: de achtervolging van dieven die de beroemde Mona Lisa hebben gestolen.
Bekijk de trailer van de film:
1 In de trailer zie je hoe Natacha als kind al speelde dat ze stewardess was. Hoe doet ze dat? Geef twee voorbeelden.
2 Waarom botst Natacha tegen een kartonnen deurpost van een vliegtuigdeur aan?
3 Natacha roept uit tegen haar ouders: ‘Mais mon rêve, c’est de voyager !’ Wat betekent dat? Waarom zegt ze dit?
4 La Joconde is de Franse benaming voor de Mona Lisa. Het schilderij zit in een houten kist als de dieven hem proberen te stelen. Een dief roept: ‘Personne ne bouge !’ Wat betekent dat?
5 Zoek een afbeelding van het stripverhaal over Natacha op internet. Vind je dat de personages uit de film lijken op het origineel in de strip?
6 Maak zelf een stripverhaal van vier plaatjes waarin je de trailer samenvat. Doe dit in het Frans.
Van de makers van Bravoure
Antwoorden bekijken
Om de antwoorden te kunnen zien, moet je zijn ingelogd. Heb je nog geen account? Meld je dan nu aan! Het is GRATIS.