Home » Materiaal 12+ » Wat vind jij van de actuele opdrachten?

Wat vind jij van de actuele opdrachten?

Het is bijna vakantie, de laatste zaken op school worden afgerond en het is tijd om te genieten van je welverdiende rust. Ook Actuele opdrachten gaat nu met vakantie, de laatste opdrachten zijn onlangs gepubliceerd. Na de zomer gaan we weer aan de slag met het ontwikkelen van nieuwe, inspirerende opdrachten die aansluiten op wat er speelt in de samenleving.

Als docent kun je deze opdrachten gebruiken om je lessen te starten/eindigen of als aanvulling binnen je eigen les. Uiteraard willen we graag opdrachten maken waar je echt iets aan hebt. Daarom horen we graag wat we kunnen verbeteren.
Vul daarom deze vragenlijst in en laat je mening horen.
Alvast bedankt, en een hele fijne vakantie toegewenst!

Aan de slag met Nederlands

Groep jongeren speelt toneel

Theatervoorstellingen op school

Sinds de coronapandemie is het voor theatermakers steeds moeilijker geworden om op scholen voorstellingen te maken over maatschappelijke onderwerpen. Ze krijgen er minder ruimte voor en worden regelmatig geconfronteerd met ongewenst gedrag.

Bekijk
Boek hedendaags Nederlands

Een kwarteeuw aan taal

De eerste 25 jaar van deze eeuw zitten erop. Genootschap Onze Taal maakte de balans op en ontdekte dat niet alleen de taal veranderd is, maar ook de manier waarop we ernaar kijken.

Bekijk
Fanfiction in blokjes

Fanfictie

Wetenschapper Welmoed Wagenaar doet onderzoek naar een bijzondere soort verhalen: fanfictie. Binnen fanfictie ontmoeten personages uit verschillende verhalen of werelden elkaar. Stel je eens voor wat er zou gebeuren als Mark Rutte op Zweinstein had gezeten. Dagelijks verschijnen tienduizenden nieuwe verhalen online.

Bekijk
Liefde voor poëzie

Poëzie

“Poëzie kan een manier worden om anders naar elkaar te luisteren”, zegt Ellen Deckwitz op NPO Radio 1. In haar column legt ze uit wat ze daarmee bedoelt.

Bekijk

Onbeperkt toegang
met je OvM account

Met het OvM account krijg je als onderwijsprofessional toegang tot meer artikelen en regel je welke informatie je wilt ontvangen. Bijvoorbeeld de nieuwsbrief of Juf & Meester.